V každém pracovním prostředí je nezbytné udržovat dobré vztahy se svými nadřízenými. Nicméně, existují chvíle, kdy může být lákavé trochu naštvat svého šéfa, ať už z legrace, nebo jako forma sebevyjádření. V tomto blogu vám ukážeme, jak to udělat tak rafinovaně, jako byste mávli kouzelným proutkem.
V našem každodenním životě čelíme mnoha etickým dilematům. Jedním z nich je, zda lhát či nelhat na pracovním pohovoru. A protože jsme ve WOLIPu recruiteři, kteří denně hovoří s uchazeči o tom, co a jak sdělit potencionálním zaměstnavatelům, řešíme tuto otázku velice často. Vyplatí se tedy neříkat na pohovoru pravdu?
V pracovním prostředí se často setkáváme s rozlišováním zaměstnanců podle jejich povolání nebo odvětví, což je symbolizováno tzv. "límečky". Tento systém barevných límečků se stal běžným a výstižným způsobem kategorizace různých pracovních rolí. V tomto článku si představíme některé z nejčastějších typů límečků a jejich charakteristiky.
Chat GPT se pomalu ale jistě dostává do našich životů. Software, který Vám může pomoct napsat článek nebo vymyslet scénář videa. No a co takový pracovní inzerát? Zamysleli jste se někdy nad tím, jak by to vypadalo? Nás to napadlo a tak jsme se do toho rovnou pustili! Jak by umělá inteligence napsala pracovní inzerát? Pojďme se na to podívat!
Tohle byste chtěli dělat! Nejzajímavější povolání, která pro někoho můžou být prací snů, se stávají realitou. Od exotických pracovních míst na tropickém ostrově až po neobvyklé náplně práce jako tulení pand, tučňáků nebo zombie. Pojďte se s námi zasnít u těch nejlepších, nebo možná nejzvláštnějších povolání!
Sedět si pěkně doma u stolu a pracovat v pyžamu, nebo ráno vstávat a spěchat do práce? Pustit během práce pračku, nebo probrat všechno potřebné s kolegy pěkně napřímo? Homeoffice má spoustu výhod i nevýhod. Někomu dělá problém time-management a jiný je rád a s přehledem pánem svého času. Jak to máte Vy? Zeptali jsme se Vás v dotazníku a tady jsou Vaše odpovědi!
V předchozích týdnech jste si u nás na blogu mohli přečíst žebříček zemí s nejnižšími platy na světě. U tohoto tématu se však nabízí představit i země, kterým se naopak velmi daří a budou pro Vás lákavé. V dnešním článku Vám tedy přinášíme seznam zemí s nejvyššími průměrnými měsíčními platy na světě, který Vám může posloužit jako inspirace při hledání práce nebo při rozhodování o mezinárodní kariéře.
Kolem zaměstnanců a uchazečů o zaměstnání v pokročilejším věku koluje spousta předsudků a strachů. Někteří z nich mohou mít potíže s hledáním práce, jiné si zaměstnavatele nemůžou vynachválit a drží je v práci co to jde. Co je to ageismus a kde se s ním lze setkat na trhu práce? Má cenu starší zaměstnance přijímat? A budou se umět začlenit? Pojďme se podívat, jak to doopravdy je.
Výše mezd v rozličných zemích hraje důležitou roli zejména ve kvalitě života místních obyvatel. Zatímco některé státy se mohou pyšnit vysokými mzdami a silnými ekonomikami, jiné se potýkají s nízkými platy a omezenými příležitostmi. Která země je na tom úplně nejhůř? V tomto článku se podíváme na top 20 zemí s nejnižšími mzdami na základě průměrného měsíčního platu v českých korunách.