Každá firma je tak silná, jak silní jsou její lídři. A právě proto se výběr top manažera nedá odbýt běžným inzerátem na jobs.cz. Nestačí najít někoho, kdo má seniorní titul. Je potřeba najít člověka, který má výsledky, tah na branku, know-how – a zároveň zapadne do vaší kultury. Jenže takoví lidé obvykle nikde nevisí na pracovním portálu. A právě tady přichází ke slovu Executive Search.
V minulém článku jsme se zamysleli nad tím, co to kvalita vlastně je. Probrali jsme jak milovníky, tak odpůrce nakupování a narazili jsme na klíčový faktor při nakupování - cenu výrobků. Přecejen… kdo v dnešní době neřeší peníze. Společně se nyní zaměříme na kvalitu z pohledu nákladů.
Další pokračování ze série o kvalitě je tady! Už jsme probrali co to vlastně kvalita je a jaké jsou náklady na ni. Tentokrát si spolu s manažerem kvality, panem Jindřichem Ryšavým, posvítíme na to, s jakými nástroji kvalita pracuje a jak předejít chybám a následnému hněvu zákazníků. Jdeme na to!
Spoustu z vás už jistě napadlo, co to vlastně ta kvalita je. Nejčastěji tato otázka přijde na mysl, když se s Vámi, v lepším případě během záruky, v horším případě těsně po ní rozloučil nějaký ten domácí spotřebič, nebo nedej bože mobilní telefon. Jenže koho se zeptat, když nemáte kontakty? My kontakty máme, pojďme se na to podívat. Na všechny Vaše otázky Vám odpovíme spolu s panem Ryšavým, expertem v oblasti Managementu kvality.
V moderní společnosti by se mohlo zdát, že otázka rovnosti mezi muži a ženami je již vyřešena. Přesto statistiky ukazují, že ženy stále čelí systematickému podhodnocování v pracovním prostředí. Ať už jde o rozdíly v odměňování, omezené možnosti kariérního růstu nebo přetrvávající genderové stereotypy, realita pracovního trhu je pro ženy často méně výhodná než pro jejich mužské kolegy.
Jakožto personální agentura obsazujeme stále více a více pozic v oblasti nákupu, a tak jsme se zamysleli, že by vlastně nebylo špatné, dozvědět se více o tom, jak to vlastně všechno na sebe navazuje a jaké jsou procesy dodávek materiálů do výroby. S touto otázkou jsme oslovili zkušeného odborníka z oblasti nákupu ze segmentu Automotive a zároveň z globální role, pana Lempery, který nám celý proces přetavil do formy příběhu.
Recruitment se za poslední dekádu proměnil k nepoznání. Co kdysi stačilo k získání kvalitních kandidátů, je dnes spíše na obtíž. Mnoho firem se ale stále drží zastaralých praktik, aniž by si uvědomovaly, že je to stojí talenty. Pojďme se podívat na pět náborových trendů, které byly před 10 lety standardem, ale dnes už nefungují (nebo přímo odrazují kandidáty).
Najít správné lidi do týmu je pro každou firmu klíčové – vždyť zaměstnanci tvoří její DNA. Jenže proces náboru, který by mohl vypadat jako jednoduchá skládačka, se často mění v detektivní pátrání, strategickou bitvu i závod s časem. Personalisté se při hledání ideálních kandidátů potýkají s celou řadou výzev. Jaké jsou ty největší?
Toxické pracovní prostředí je jedním z hlavních důvodů, proč lidé opouštějí své zaměstnání. Negativní atmosféra, špatné mezilidské vztahy nebo nevhodné chování mohou vést ke stresu, poklesu produktivity a zhoršení psychického zdraví zaměstnanců. Jaké situace mohou na pracovišti nastat a jak se jim bránit?