V předchozích týdnech jste si u nás na blogu mohli přečíst žebříček zemí s nejnižšími platy na světě. U tohoto tématu se však nabízí představit i země, kterým se naopak velmi daří a budou pro Vás lákavé. V dnešním článku Vám tedy přinášíme seznam zemí s nejvyššími průměrnými měsíčními platy na světě, který Vám může posloužit jako inspirace při hledání práce nebo při rozhodování o mezinárodní kariéře.
Kolem zaměstnanců a uchazečů o zaměstnání v pokročilejším věku koluje spousta předsudků a strachů. Někteří z nich mohou mít potíže s hledáním práce, jiné si zaměstnavatele nemůžou vynachválit a drží je v práci co to jde. Co je to ageismus a kde se s ním lze setkat na trhu práce? Má cenu starší zaměstnance přijímat? A budou se umět začlenit? Pojďme se podívat, jak to doopravdy je.
Výše mezd v rozličných zemích hraje důležitou roli zejména ve kvalitě života místních obyvatel. Zatímco některé státy se mohou pyšnit vysokými mzdami a silnými ekonomikami, jiné se potýkají s nízkými platy a omezenými příležitostmi. Která země je na tom úplně nejhůř? V tomto článku se podíváme na top 20 zemí s nejnižšími mzdami na základě průměrného měsíčního platu v českých korunách.
Všichni jsme si tím prošli. Maturita úspěšně zvládnuta, ale co teď. Něco Vám říká, že už byste rádi vkročili do světa dospělých a měli vlastní peníze. Na druhou stranu další vzdělání se může vždycky hodit. Dilema je to nelehké. Pro co se tedy rozhodnout? Základní otázku, kterou byste si měli položit, je ta, co byste chtěli v životě dělat a jaké jsou Vaše plány. Od toho se bude odvíjet ideální volba pro Vás. Takže vzdělání, nebo praxe? Pojďme se na to podívat!
Někteří lidé jsou Vám více sympatičtí a někteří méně - to není žádná novinka. Není tomu jinak ani v pracovním kolektivu, kde se potkáte jak s příjemnými lidmi, tak s těmi, se kterými si odpolední kafíčko prostě nevychutnáte. Je to ale práce a chodit se do ní musí. Řešení, že se “ jen” budete nesympatickému kolegovi vyhýbat je sice dočasně možné, ale dlouhodobě neudržitelné. Co tedy dělat, když jste si se svým spolupracovníkem nesedli? Kromě toho, že byste tento problém měli řešit co nejdříve, pro Vás máme pár dalších tipů!
Jelikož se momentálně nacházíme v období „zkoušek života“, rozhodli jsme se dnešní článek věnovat právě Vám, absolventům. Jelikož totiž možná poprvé budete opravdu řešit, kam budou vaše kroky směřovat dál. No a na výběr toho máte více než dost! Takže kam po škole? Maturita v kapse, a teď jazykový kurz, vysoká, cesta do zahraničí nebo první zaměstnání? Pojďme si tedy stručně shrnout, co všechno můžou absolventi podniknout!
S radostí bychom Vám chtěli oznámit, že prestižní zahraniční časopis Manage HR Magazine ocenil naši firmu jako jednu z deseti nejlépe se rozvíjejících společností se zaměřením na RPO v Evropě!
Ranní, odpolední, případně noční…. Asi každému z nás jsou tato slova známá. Některým se lépe pracuje ráno, někomu nedělá problém i noční směna. U vybraných pozic nejsou směny nutné, to se však netýká například pekařů, doktorů, pracovníků ve strojírenství nebo provozních benzínek. Díky nim máme k dispozici všemožné služby a produkty i v noci, za což jim patří velký dík. Jak se tedy práci na směny co nejlépe přizpůsobit? Tady je pár našich tipů!
Rok se s rokem sešel a nás opět čeká bouchání ohňostrojů a přípitky. Pokud byste ale chtěli mít vítání Nového roku spojené pouze s petardami a prskavkami, byli byste hodně na omylu. Obyvatelé jiných zemí totiž tráví tento svátek různě. Jak? Někteří se zvířaty, jiní na hřbitově nebo dokonce u vodní bitvy!