Čeká Vás pohovor v angličtině? A máte z toho nervy na pochodu! Pak jste na správné adrese. V dnešním článku se zaměříme na často užívané fráze, užívané při pohovorech. Jak je správně formulovat? A čemu se vyhnout? Spolu s Veronikou Šuranskou jsme pro Vás připravili malý slovník.Naše hodina angličtiny začíná!
Benefity jsou pro každého z nás pravděpodobně něco, k čemu při hledání zaměstnání přihlížíme. Jaké benefity táhnou a které jsou už pasé? Je pro nás důležitý příspěvek na penzijko, nebo řešíme spíše dotované stravování? Tahle otázka nám dlouho vrtala hlavou, tak jsme se rozhodli udělat průzkum, na jehož výsledky se právě jdeme kouknout!
V našem minulém článku jsme si ujasnili, jak vlastně personální agentury vznikly ve světe. Co jim předcházelo a kdy nadešel jejich rozmach. V dnešním článku se zaměříme na historii personálních agentur v České republice. Kdy začaly vznikat? Jak to s nimi bylo v průběhu let? A jak je proměnil internet? Náše hodina dejěpisu právě začíná!
Jsme recruiters, česky řečeno náboráři a očekává se od nás, že všechno víme a všechno známe. Naši klienti alias zaměstnavatelé spoléhají na to, že si poradíme s každým zadáním. A protože často obsazujeme pracovní pozice do “kvality”, tak jsme si připravili malou nápovědu v podobě pojmů, které kvalitáři běžně používají. Víte, co je Formel Q – D/TLD audit nebo ISO 9001? Ne? Tak se na to pojďme podívat!
Sociální sítě jsou nedílnou součástí nás všech. Trh práce se jim samozřejmě přizpůsobuje a mimo jiné na nich lze hledat i nové pracovní příležitosti. Ať už je to Facebook, Instagram nebo LinkedIn, většina firem i personálních agentur už na nich mají své profily. No a abychom Vám tento hon za vysněnou prací trošku ulehčili, přinášíme pět tipů, které Vám pomohou novou práci na sociálních sítích nalézt.
Znáte to… Hledáte práci, už několikátý den projíždíte inzeráty a zamýšlíte se nad tím, proč ve spoustě z nich nevidíte mzdu. Čím to je? Máte pracovat zadarmo? Nebo Vám zlé personální agentury nechtějí tuto informaci sdělit vůbec? Jen tak pro začátek - není to ani jeden z důvodů! Jak to tedy je?
Personální agentury jsou Vaši parťáci při hledání zaměstnání již stovky let. Práce nám dává cenné životní zkušenosti, nové dovednosti a v neposlední řadě peníze, díky kterým si můžeme zajít na dobrou večeři, nebo si užít víkend s dětmi v aquaparku. Přestože je práce recruitera nesmírně náročná, my ji milujeme. Úsměvy, radost a spokojenost našich uchazečů je pro nás to, co nás žene dál a dál. Denně „makáme“ na tom, abyste i Vy mohli mít Vaši vysněnou práci. A to nejlepší na tom je, že je to pro Vás po celém světě zdarma už od počátků agentur.
S ghostingem se často setkáváme nejen při hledání práce, ale také v běžné každodenní komunikaci. Seznámili jste se s někým přes internet a po pár dnech intenzivního psaní Vás odstřihnul a už se neozývá? Pak jste ghosting zažili na vlastní kůži. Proč se nevyplatí ghostingem ukončovat komunikaci? Pojďme se na to podívat!
Nevhodné chování je velká potíž nejen ve velkých, ale i v malých firmách. Kde je však hranice mezi klasickými požadavky šéfa a bossingem, nebo nekolegialním přístupem a šikanou? Co je to nátlak a kdy už se jedná o šikanu, a kdy je to jen neporozumění mezi kolegy? Co v takovéto situaci dělat? Rozhodně není třeba hned panikařit. Popíšeme Vám možné situace a poradíme, jak z nich co nejlépe vybruslit.