Online pohovory jsou čím dál tím populárnější. Netřeba dlouho cestovat na místo pohovoru, ztrácet čas úkony, které normálně s pohovory souvisejí. S personalistou si zkrátka přes domluvenou platformu zavoláte a absolvujete pohovor z pohodlí domova. Na co si při online pohovoru dát pozor a čemu se vyhnout? Tyto otázky a spousta dalších se Vám jistě v souvislosti s tímto tématem mohou honit hlavou. My Vám s nimi pomůžeme. Jdeme na to!
Na pracovních pohovorech může zaznít spousta otázek. Jejich typy se různí na základě pozice, o kterou se ucházíte. Personalisté mají v oblibě pokládat otázky na kreativní myšlení, vzdělání, motivaci nebo sebekritiku. Je však nutné podávat dělníkovi otázku o jeho kariérních plánech? Člověk za frézou zřejmě nebude filozof a nebude Vám povídat o jeho největších kariérních úspěších. Jaké otázky podle nás nejsou na pohovoru vhodné pro dělnické pozice a proč je vynechat? Pojďme se na ně podívat.
Pracovní pohovor je jistě pro spoustu z nás záležitostí, při které jsou nervy na pochodu. První dojem lze udělat pouze jednou, a tak se přirozeně snažíme ukázat v co nejlepším světle. Jednou z otázek, která nám běhá před pohovorem hlavou je, co si obléct. Jak se vyhnout chybám a zbytečným nedostatkům? Poradíme Vám.
Při pohovorech se často setkáváme s různými přístupy personalistů k potenciálnímu budoucímu zaměstnanci. Každá společnost má svou představu o pracovnících a podle toho jsou také personalisté zaškoleni na pokládání otázek. Je však třeba přizpůsobovat otázky v závislosti na typu zaměstnání, o které se daný člověk uchází. Představíme Vám naši zkušenost, která byla podle nás ze strany personalisty absolutně nezvládnutá.